x
1000 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
SAÇ BOYASI MARKALARI
18.04.2022

SAÇ BOYASI MARKALARI

SAÇ BOYALARININ KALELERİ: MARKALAR

Saçlar, özellikle kadınlar için, vücudumuzun en önemli kısımlardan biri saçlardır.  Saçların güzelliği için saatler harcanır, kuaförlerde fazlasıyla işlemler yapılır. Şüphesiz bu işlemlerin en önemlisi saç boyasıdır. Hal böyle olunca kozmetik sektörünün en önemli payı saç boyalarının olmuştur. Bu uğurda birbirinden farklı bir sürü marka saç boyası üretimine başlamıştır. Bazı markalar zamanla yok olurken bazıları ise resmen saç boyalarının kalesi haline gelmiştir. Ee seçenek olarak çok marka olunca da saçını boyatmayı düşünen her insan en iyi marka hangisi, en iyi boya hangisi gibi sorular düşünmeye başlamıştır.

Evet değerli okurlarımız bu yazımızda sizlerle saç boyalarının kalelerine yani markalara göz atacağız. Ve yazımızın sonunda da “En İyi Boya Hangi Boya” sorusuna bir cevap vereceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Acacia Jeans Color: Fazlasıyla renk çeşidi olan bu marka canlı renk sevenlerin vazgeçilmezi olmuştur. Turuncudan kırmızıya, turkuazdan pembeye oldukça geniş bir renk skalasına sahip olan bu marka saçınıza güzel bir enerji katacak. Üstüne üstlük saçınızda bir yıpranma olmayacak hatta kullandığınız kısmın adeta ipeksi bir yumuşaklıkta olduğunu fark edeceksiniz. (Acacia Jeans Color Saç Boyası 250 ML)

Alix: Doğal renkler bazında geniş bir marka olan Alix kalıcılığı konusunda kendisini ispatlamıştır. (Alix Saç Boyası 60 Ml)

Bewon: Son yıllarda popülerliği artmış yeni bir marka Bewon. Geniş renk skalası ve üstün kalitesi ile beraber diğer markalara nazaran hesaplı olmasıyla da kullanıcı dostu bir imaj çiziyor. Yüzde yüz yerli üretim olan bu boya sadece Türkiye’nin en önemli saç boyası kalesi olmakla kalmıyor uluslararası boya arenasında da yükselmeye son hızıyla devam ediyor. Kullanıcılarının neredeyse tamamına yakının memnun olduğu Bewon aranan bir marka haline gelmeye başladı. (Bewon Profesyonel Saç Boyası 100 ML)

B-Life: Farmavita’nın saç boyası sektöründeki kalesi B-Life argan yağlı olması ve saçlara boyanın yanında bir de canlılık katması sebebiyle kullananları tarafından beğenilmiştir.(B.Life Saç Boyası 100 Ml)

Goldwell: Saçlar sadece kadınlar için değil erkekler için de gayet önemli bir öğedir. Ee Goldwell’de saç boyası sektörünün erkekler için kurulmuş kalesi. Gerek kalitesi gerekse çeşitleri olsun her kullanıcısını memnun bırakmış Goldwell saçlarına önem veren her erkek tarafından ilk tercihlerin arasına giren bir marka olmuştur. (Goldwell Men Reshade 7 Ca Beyazlar İçin Amonyaksız Köpük Boya 4X20ml)

Igora Royal: Schwarzkopf’un başarılı bir markası olan ve profesyoneller tarafından sıklıkla tercih edilen Igora, kalıcılık ve beyazları kapatma konusunda oldukça başarılıdır. Çeşitli ve karıştırılabilir ürünleriyle resmen hayal gücünü ortaya çıkaran Igora, kuaförler tarafından sık sık tercih edildiği gibi evde de kolaylıkla uygulanabilecek bir marka olarak sektörde varlığını sürdürmekte. (İgora Saç Boyası 60 Ml)

Indola: Kalitesiyle saç boyası sektörü yarışında önde gelen isimlerden olan Indola özellikle akmaması ve kalıcılığıyla kullanıcıların beğenisini almıştır. Üst kalite isteyenler tarafından çokça tercih edilmektedir. (Indola Saç Boyası 60 Ml)

L’Oreal Paris: Özellikle Majirel ve Inoa serileriyle saç boyası sektörünün en güçlü kalelerinden olan L’Oreal bütün kozmetik sektöründe olduğu gibi saç boyasında da kalitesini konuşturmaktadır. %100 beyaz kapama garantisi verebilen nadir boyalardandır. Üst sınıf kalite isteyenlerin özellikle tercih ettiği bu marka tüm kullananların beğenisini toplamıştır. (Loreal Majirel Saç Boyası 50 Ml)

Organic Color: Bitkisel ve organik olmasıyla öne çıkan bu marka özellikle doğallığı sevenler tarafından sıkça tercih edilmektedir. (Organic Saç Boyası 150 Ml)

Schwarzkopf: Alman merkezli Henkel grubunun bir parçası olan bu marka saç boyası sektörünün en çok bilinen markalarındandır. Oldukça geniş bir renk paletine sahip olan Schwarzkopf fazlasıyla geniş bir kesim tarafından tercih edilen bir markadır. Üstün bakım ve nemlendirme desteğiyle kullananları büyülediği gibi kolay uygulanabilen kalıcı çözümler sunmaktadır.

Selective: Akmaması ve beyazları oldukça iyi şekilde kapamasıyla bilinen bu marka kuaförler başta olmak üzere saç boyası kullanıcıları tarafından beğenilen bir markadır. Geniş renk skalası ve saçta beyaz bırakmayan bu boya hem fiyatı hem de kalitesi sebebiyle başta kuaförler olmakla beraber kaliteye dikkat eden çoğu kullanıcı tarafından tercih edilen bir marka olarak varlığını sürdürmektedir. (Selective Saç Boyası 60 Ml)

Vital: Schwarzkopf’un bir markası olan Vital, beyaz kapama ve renk kalitesi bakımından oldukça iyi bir saç boyası markasıdır. Ayrıca kalıcalığı da gayet iyi olup uzun süre akma yapmamasıyla bilinir. (Vital Saç Boyası 60 Ml)

Wella: Geldik saç boyası sektörünün en büyük kalelerinden birisi olan Wella’ya. Koleston ve Koleston Perfect hem pazarın en yaygın hem de en kaliteli boyalarındandır. Başarısı harika formülünde saklı olan Wella beyazlarınızı kapatıp saçınızı renklendirirken aynı zamanda da saç için gerekli bakımları yapmaktadır. (Wella Koleston Perfect Saç Boyası 60 Ml)

Evet Saç Boyalarının Kalelerini anlattık. Sırada en iyi markayı seçmekte. Açıkçası bu soruya sabit bir cevap vermek pek mümkün değil. Gerek fiyat olsun gerekse kalıcılık, beyaz kapama ve renk çeşidi olsun her tercihe göre en iyi marka değişebilir. Şunu unutmamak gerekir piyasada bu ürünlerin bolca çakması bulunmaktadır. Dolayısıyla hangi markayı alırsanız alın ama mutlaka orijinal sattığına güvendiğiniz bu sektörde uzun yıllardır varlığını koruyan kurumsal yerlerden alın.

Sizlerle saç boyası sektörünün markalarına değindik. Bir dahaki yazımızda görüşünceye dek mükemmel saçlar ve mükemmel günler dileriz 

 

Blog Son Eklenenler
SAÇ BOYASI MARKALARI

SAÇ BOYASI MARKALARI

Saçlar, özellikle kadınlar için, vücudumuzun en önemli kısımlardan biri saçlardır.  Saçların güzelliği için saatler harcanır, kuaförlerde fazlasıyla işlemler yapılır. Şüphesiz bu işlemlerin en önemlisi saç boyasıdır. Hal böyle olunca kozmetik sektörünün en önemli payı saç boyalarının olmuştur. Bu uğurda birbirinden farklı bir sürü marka saç boyası üretimine başlamıştır.  Ee seçenek olarak çok marka olunca da saçını boyatmayı düşünen her insan en iyi marka hangisi, en iyi boya hangisi gibi sorular düşünmeye başlamıştır.

Devamını Oku
18.04.2022
EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

Günümüzde neredeyse kadınların tamamı saçlarını boyatmaktadır. Hatta bu sebeple saatlerini kuaförlerde geçiren bir sürü kadın vardır. İstemedikleri renkte kuaföre giderler ve istedikleri renge kavuşup çıkarlar.  Peki hiç merak ettiniz mi kuaförün sihirli dokunuşunun arkasında ne var? Saçlarımız istediğimiz renge bürünmek için hangi aşamalardan geçiyor?

Devamını Oku
11.04.2022
SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

Orta çağda ortaya çıkan saç boyama günümüze kadar gelişerek devam etmiş ve daha da hızlı bir şekilde gelişmektedir. Saç boyası konusu çok geniş bir konudur. Kozmetik sektörünün en büyük payını alan ürünlerden birisidir. Biz de sizler için Saç Boyası konusuna derinlemesine giriş yapıyoruz. Ee o zaman hazırsanız başlayalım.

Devamını Oku
04.04.2022
KALIP AĞDA

KALIP AĞDA

Kalıp Ağda öncelikle ısıtma makinesine konulup gereken kıvama gelene dek ısıtılır. Eğer tüm kalıp kullanılmayacaksa kullanılacak kısım kırılıp parça halinde de ısıtılabilir. Isıtma işlemi bitince erimiş olan ağda, spatula yardımıyla uygulamanın yapılacağı bölgeye kalın bir şekilde sürülür. Sürülüp çekilecek kıvama gelince ise çekme işlemi, özellikle hassas bölgeler için, el ile gerçekleştirilir. Sürmek için kullanılan spatulayı, ağdanın ucuna dokundurularak kaldırılacak alan açılır ve bu alandan el ile tutularak kıl köklerinin tersine çekme işlemi yapılır.

Devamını Oku
31.03.2022
KERATİN VE ÖNEMİ

KERATİN VE ÖNEMİ

Keratin insanların derilerinde, saçlarında, tırnaklarında ve dişlerinde bulunan ve canlılık katan bir maddedir. Bu madde bazen dış etkenlerden dolayı bazen ise doğal yaşlanma süreci ile kaybolmaya başladığı gibi saçları sıcak suyla yıkamak, sık sık saç yıkamak, saç maşası, saç düzleştiricisi kullanmak gibi sebepler de keratini azaltabilir. Bu yüzden saçlarda kırılmalar, matlaşma ve cansızlık gibi sorunlar görülmeye başlar. Keratin Bakımı (Yüklemesi) ise canlılık veren keratinin dışarıdan yüklenmesi anlamına gelir.

Devamını Oku
28.03.2022
KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden birisi gözlerimizdir. Göz denilince de akla ilk gelenlerden birisi kirpiklerimizdir. Kirpikler göz güzelliğini arttıran en önemli etkenlerdendir. Dolayısıyla kirpik güzelliği de her insan için fazlasıyla önemli olmuştur. Ee hal böyleyken kirpiklerinin güzelliğine önem verenler kuaförlere akın etmeye başladı. Kirpikleri güzelleştirirken genelde iki işlem ön plana çıkar. Kirpik Perması ve Kirpik Liftingi ve genelde bu işlem birbirleriyle karıştırılır. Kirpik Perması, kirpiklere kavis ve kıvrıklık kazandırma amacıyla özel perma makaralarıyla uygulanan bir işlemdir. 

Devamını Oku
24.03.2022
ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Saçı Açmak İçin Başvurulan En Önemli Şeylerden Birisi.. Oryal… Öncelikle koyu saçlı biriyseniz parlak renklere geçmeden önce saçın renk tonunun açılması gerekmektedir. Bu da genellikle oryal dediğimiz madde ile yapılır. Sanılanın aksine oryal saça platin rengi veren bir boya değildir. Saçın keratin yapısını parçalayan ve saçın pigment kimyasıyla oynayan zararlı bir kimyasaldır. Bu zararlara örnek verecek olursak; oryal uygulaması sırasında saçın yanması en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir.

Devamını Oku
21.03.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.