x
1000 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
21.03.2022

ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

HAVALI SAÇ RENKLERİNE GİDEN YOLUN TEMEL TAŞLARINDAN BİRİ OLAN ORYAL NEDİR ?

 

Her kadın zaman zaman saçlarında değişikliğe gider. Bu değişiklerde genellikler dönemin havalı renkleri seçilir. Şuan içinde bulunduğumuz dönemin renkleri ise platin sarı, çilek sarısı gibi açık ve parlak renklerdir. Özellikle koyu saçlı biriyseniz ve saçınızı bu renklerden birine boyamak istiyorsanız belli başlı operasyonlar gerekmektedir.

Saçımızın İstediğimiz Renge Bürünürken Geçirdiği Operasyonlar

Günümüzün havalı renkleri gerek açıklığı gerek parlaklığı sebebiyle zor renklerdir. Örneğin platin sarısı, çilek sarısı, gri.. Saçının rengi ne olursa olsun her kadın bu renkleri isteyebilir. Ve günümüzün gelişmeleri sayesinde her saç rengi gerekli operasyonlarla saç sahibi hangi rengi istiyorsa o renge çevrilebilir. Tabi ki koyu saçların çevrilmesi daha zor olmaktadır. Önce koyu saçın açılması gerekir.   

Saçı Açmak İçin Başvurulan En Önemli Şeylerden Birisi.. Oryal…

Öncelikle koyu saçlı biriyseniz parlak renklere geçmeden önce saçın renk tonunun açılması gerekmektedir. Bu da genellikle oryal dediğimiz madde ile yapılır. Sanılanın aksine oryal saça platin rengi veren bir boya değildir. Saçın keratin yapısını parçalayan ve saçın pigment kimyasıyla oynayan zararlı bir kimyasaldır. Bu zararlara örnek verecek olursak; oryal uygulaması sırasında saçın yanması en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Keratin yapısını kaybeden saç açma işlemi tüm saçta uygulandıysa yanmış saç görünümüne bile neden olabilmektedir. Bu tarz sorunlara tedbir almak ve de saç uçlarını ve boylarını toparlayabilmek için işlem öncesi ve sonrasında saça keratin yüklemesi yapmak önemlidir.

Oryal Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle saçınızın sağlıklı bir durumda olması önemlidir.  Ayrıca oryalin kimyasal bir madde olduğunu göz ardı edilmemeli ve saçta uzun tutulmamalıdır. Oryali uygularken dikkat edilmez de yanlış uygulanırsa saçta yanma, kopma ve dökülme gibi sorunlara neden olabilir.

Bunlara ek olarak saçın mutlaka temiz olması gerekmektedir. Birkaç gün önce yıkanmış saç oryal uygulamak için idealdir.

 

Ayrıca saçınızın ve saç derinizin korunması için bir gece önceden saçınıza Hindistan Cevizi Yağı uygulayabilirsiniz.

Saç uzunluğunuza göre oryal ve oksidan karışımı hazırlamalısınız. Kimyasal bir bileşen olduğu için kokusu ağır olabilir. Bunun için karışımın hazırlandığı ve uygulandığı ortamı iyice havalandırmalısınız. (Oryal için Suprema Color Mavi Oryel, Oksidan için ise Suprema Color Kr Oksidan 30 Vol 1 Lt önerimizdir.* )

Hazırladığınız karışımı düzgün bir şekilde saçınıza sürdükten sonra kalın dişli bir tarak ile saçınıza kolayca yayabilirsiniz. Oryalin saç derinize temas etmemesi için özen göstermeyi unutmamalısınız.

İlk seansı uyguladıktan 30-45 dakika sonra saçınızı yıkamalısınız. Eğer süreyi kaçırır da karışımı daha uzun süre bekletirseniz saçınız büyük ölçüde zarar görecektir. Saçınız normalden daha kısa sürede açıldığı taktirde yıkama işlemini daha erken yapabilirsiniz. Eğer saçınız bu süre içerisinde açılmadıysa saçınızı yıkayıp istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. İkinci bir seans için en az bir ay kadar beklemelisiniz.

Yıkama işleminden saçınızın oryalden arındığına iyice emin olun ve saçınıza uygun bir şampuan kullanın. (Şampuan için Amethyste Color Shampoo 250 ML önerimizdir.*)

Saç açma işleminiz tamamlandığında saçınızı dilediğiniz renge boyayabilir ve yeni saçlarınızın tadını çıkarabilirsiniz. 

*Oryal İşleminde Kullanmanız İçin Öneri Ürünler Listesi..

Sizler için yukarıda anlattığımız işlemde kullanacağınız ürünler için birkaç önerimizle işinizi kolaylaştırıyoruz.

[Oryal]

-        Suprema Color Mavi Oryel 30 G

-        Element Oryel 500 Gr

-        Lıfe Plus Mavi Oryel 500 Gr

[Oksidan]

-        Suprema Color Kr Oksidan 30 Vol 1 Lt

-        Lıfe Krem Oksidan 30 Vol 1000 ML

-        Organic Colour 30 Vol. Aktivatör Oksidan %9 No:2 1000ml

[Şampuan]

-        Amethyste Color Shampoo 250 ML

-        The Noue Tuzsuz Şampuan 500 Ml

-        Dp Tuzsuz Şampuan Çörek Otu Yağı 800 ML

 

Son olarak da alışverişlerinizi sektörde köklü, güvenilir ve bilindik mağazalardan yapmanızı öneririz.

Sizin için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Bir başka yazıda görüşmek üzere.

Blog Son Eklenenler
SAÇ BOYASI MARKALARI

SAÇ BOYASI MARKALARI

Saçlar, özellikle kadınlar için, vücudumuzun en önemli kısımlardan biri saçlardır.  Saçların güzelliği için saatler harcanır, kuaförlerde fazlasıyla işlemler yapılır. Şüphesiz bu işlemlerin en önemlisi saç boyasıdır. Hal böyle olunca kozmetik sektörünün en önemli payı saç boyalarının olmuştur. Bu uğurda birbirinden farklı bir sürü marka saç boyası üretimine başlamıştır.  Ee seçenek olarak çok marka olunca da saçını boyatmayı düşünen her insan en iyi marka hangisi, en iyi boya hangisi gibi sorular düşünmeye başlamıştır.

Devamını Oku
18.04.2022
EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

Günümüzde neredeyse kadınların tamamı saçlarını boyatmaktadır. Hatta bu sebeple saatlerini kuaförlerde geçiren bir sürü kadın vardır. İstemedikleri renkte kuaföre giderler ve istedikleri renge kavuşup çıkarlar.  Peki hiç merak ettiniz mi kuaförün sihirli dokunuşunun arkasında ne var? Saçlarımız istediğimiz renge bürünmek için hangi aşamalardan geçiyor?

Devamını Oku
11.04.2022
SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

Orta çağda ortaya çıkan saç boyama günümüze kadar gelişerek devam etmiş ve daha da hızlı bir şekilde gelişmektedir. Saç boyası konusu çok geniş bir konudur. Kozmetik sektörünün en büyük payını alan ürünlerden birisidir. Biz de sizler için Saç Boyası konusuna derinlemesine giriş yapıyoruz. Ee o zaman hazırsanız başlayalım.

Devamını Oku
04.04.2022
KALIP AĞDA

KALIP AĞDA

Kalıp Ağda öncelikle ısıtma makinesine konulup gereken kıvama gelene dek ısıtılır. Eğer tüm kalıp kullanılmayacaksa kullanılacak kısım kırılıp parça halinde de ısıtılabilir. Isıtma işlemi bitince erimiş olan ağda, spatula yardımıyla uygulamanın yapılacağı bölgeye kalın bir şekilde sürülür. Sürülüp çekilecek kıvama gelince ise çekme işlemi, özellikle hassas bölgeler için, el ile gerçekleştirilir. Sürmek için kullanılan spatulayı, ağdanın ucuna dokundurularak kaldırılacak alan açılır ve bu alandan el ile tutularak kıl köklerinin tersine çekme işlemi yapılır.

Devamını Oku
31.03.2022
KERATİN VE ÖNEMİ

KERATİN VE ÖNEMİ

Keratin insanların derilerinde, saçlarında, tırnaklarında ve dişlerinde bulunan ve canlılık katan bir maddedir. Bu madde bazen dış etkenlerden dolayı bazen ise doğal yaşlanma süreci ile kaybolmaya başladığı gibi saçları sıcak suyla yıkamak, sık sık saç yıkamak, saç maşası, saç düzleştiricisi kullanmak gibi sebepler de keratini azaltabilir. Bu yüzden saçlarda kırılmalar, matlaşma ve cansızlık gibi sorunlar görülmeye başlar. Keratin Bakımı (Yüklemesi) ise canlılık veren keratinin dışarıdan yüklenmesi anlamına gelir.

Devamını Oku
28.03.2022
KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden birisi gözlerimizdir. Göz denilince de akla ilk gelenlerden birisi kirpiklerimizdir. Kirpikler göz güzelliğini arttıran en önemli etkenlerdendir. Dolayısıyla kirpik güzelliği de her insan için fazlasıyla önemli olmuştur. Ee hal böyleyken kirpiklerinin güzelliğine önem verenler kuaförlere akın etmeye başladı. Kirpikleri güzelleştirirken genelde iki işlem ön plana çıkar. Kirpik Perması ve Kirpik Liftingi ve genelde bu işlem birbirleriyle karıştırılır. Kirpik Perması, kirpiklere kavis ve kıvrıklık kazandırma amacıyla özel perma makaralarıyla uygulanan bir işlemdir. 

Devamını Oku
24.03.2022
ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Saçı Açmak İçin Başvurulan En Önemli Şeylerden Birisi.. Oryal… Öncelikle koyu saçlı biriyseniz parlak renklere geçmeden önce saçın renk tonunun açılması gerekmektedir. Bu da genellikle oryal dediğimiz madde ile yapılır. Sanılanın aksine oryal saça platin rengi veren bir boya değildir. Saçın keratin yapısını parçalayan ve saçın pigment kimyasıyla oynayan zararlı bir kimyasaldır. Bu zararlara örnek verecek olursak; oryal uygulaması sırasında saçın yanması en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir.

Devamını Oku
21.03.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.