x
1000 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
KERATİN VE ÖNEMİ
28.03.2022

KERATİN VE ÖNEMİ

GÖRÜNÜŞÜMÜZÜN KALBİ SAÇLARIMIZ VE SAÇ BAKIM EVRENİNİN GÜNEŞİ: KERATİN…

İnsanlar olarak kendimizde en önem verdiğimiz şeylerin başında şüphesiz ki görünüşümüz gelir. Ve gerek erkek olsun gerek kadın olsun görünüşümüzün kalbi saçlarımızdır. Cinsiyeti ne olursa olsun her insan saçlarını fazlasıyla önemser. Hatta saçlarımız için kuaförlere yüklü paralar verdiğimiz de olur. Peki kuaförler saçımıza bakım olarak neler uygular hiç merak ettiniz mi?

Örneğin Keratin Bakım... Bunu muhakkak ki çoğunuz duymuşsunuzdur. Hatta evde denemeye çalışanlarınız elbet olmuştur ya da kuaförde yaptıranlarınız. Bazılarımız istediği sonucu alırken bazıları ise bir sonuç alamayıp hatta kötü sonuçlarla karşılaşmış olmuştur mutlaka. Bunun en bilindik sebepleri arasında piyasada çokça bulunan adına “Keratin Bakımı” adıyla satılan ama keratinin zerresini bile içinde barındırmayan zararlı ve sentetik kimyasal ürünler, yanlış uygulamalar ve işinde yetersiz kalan kuaförlerdir. O yüzden bu işin ne olduğunu nasıl olduğunu bilmek son derece önemlidir. (Güvenilir bir keratin bakım seti Torıno Brazilya Keratini Set 100 ML*)

Gelin bu yazımızda en çok uygulanan ve en önemli bakımlardan birisi olan Keratin Bakım’a göz atalım.

  

Keratin Nedir? Ne İşe Yarar?

Keratin insanların derilerinde, saçlarında, tırnaklarında ve dişlerinde bulunan ve canlılık katan bir maddedir. Bu madde bazen dış etkenlerden dolayı bazen ise doğal yaşlanma süreci ile kaybolmaya başladığı gibi saçları sıcak suyla yıkamak, sık sık saç yıkamak, saç maşası, saç düzleştiricisi kullanmak gibi sebepler de keratini azaltabilir. Bu yüzden saçlarda kırılmalar, matlaşma ve cansızlık gibi sorunlar görülmeye başlar. Keratin Bakımı (Yüklemesi) ise canlılık veren keratinin dışarıdan yüklenmesi anlamına gelir.

 Bu gibi sebeplerden dolayı saçlarına zaman ayırarak daha güzel gözükmesini önemseyenlerin keratin bakım yapması kaçınılmazdır. Daha sağlıklı saçlara sahip olabilmek hem de daha kolay bir biçimde şekil almasını sağlamak adına yapılan bu işlem, saçların sağlıkla ışıldamasını sağladığı için de ayrıca tercih edilmektedir. (Bir başka güvenilir keratin bakım seti Fix Nano Keratin Set Mini 125 ML*)

 

Keratin Bakımı Ne Kadar Sürede Yapılması Gerekir?

Saç sağlığı insan sağlığı üzerinde gerek biyolojik gerekse psikolojik olarak ciddi ve önemli etkilere neden olmaktadır. Sosyal yaşamımızda bile önemli etkileri olan saçımıza iyi bakmamız gerektiği su götürmez bir gerçektir. Saçımızı canlılığa kavuşturan Keratin Bakımı’nın ne kadar süre ile yapmalı olduğumuz sorusunun cevabı yine saç yapımızda saklıdır. Aşırı yıpranmış, kırılmış, kurumuş ve canlılığını yitirmiş saçlarda haftada 3 kere uygulanması idealken daha az yıpranmış ve daha canlı saçlar için daha seyrek kullanılabilir. Kısacası yukarıda da belirttiğimiz gibi her saç tipi için farklı olduğundan kendi saçınıza göre kendi planınızı hazırlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise anormal bir durum gözlemlediğinizde keratin yüklemesini derhal durdurmanız gerektiğidir.

Sözün Özü…

Saç bakımınızda saçınıza doğru yöntemler uygulayarak hem sağlıklı hem de son derece güzel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ama uygulayacağınız işlem ne olursa olsun uygulamadan önce uzmanına danışmayı asla unutmamalısınız. Ve keratin yüklemesini kendiniz uygulamak yerine işin profesyoneli olan kuaförlere ve işin uzmanlarına bırakmanız iyi bir sonuç almanız adına daha faydalı olacaktır.

 

*İyi Bir Keratin Bakımı İçin Ürün Önerilerimiz

Yazımızda da bahsettiğimiz üzere Keratin Bakım seti olarak pazarlanan ama keratinin zerresini barındırmayan çokça ürün bulunmakta piyasada. Bu yüzden biz de sizin için güvenilirliğine emin olduğumuz birkaç ürünü sizlerle paylaşıyoruz.

-        Torıno Brazilya Keratini Set 100 ML

-        Fix Nano Keratin Set Mini 125 ML

Bu tarz ürünlerin çokça sahtesi olduğu için orijinalliğine emin olmadan asla alışveriş yapmayın ve mümkün olduğunca sektörde uzun yıllardır varlığını koruyan, kurumsal ve de bilinen yerlerden alışveriş yapın.

Sonraki yazılarımızda görüşmek üzere size ve saçlarınıza sağlıklı, ışıltılı günler dileriz ?

 

Blog Son Eklenenler
SAÇ BOYASI MARKALARI

SAÇ BOYASI MARKALARI

Saçlar, özellikle kadınlar için, vücudumuzun en önemli kısımlardan biri saçlardır.  Saçların güzelliği için saatler harcanır, kuaförlerde fazlasıyla işlemler yapılır. Şüphesiz bu işlemlerin en önemlisi saç boyasıdır. Hal böyle olunca kozmetik sektörünün en önemli payı saç boyalarının olmuştur. Bu uğurda birbirinden farklı bir sürü marka saç boyası üretimine başlamıştır.  Ee seçenek olarak çok marka olunca da saçını boyatmayı düşünen her insan en iyi marka hangisi, en iyi boya hangisi gibi sorular düşünmeye başlamıştır.

Devamını Oku
18.04.2022
EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

Günümüzde neredeyse kadınların tamamı saçlarını boyatmaktadır. Hatta bu sebeple saatlerini kuaförlerde geçiren bir sürü kadın vardır. İstemedikleri renkte kuaföre giderler ve istedikleri renge kavuşup çıkarlar.  Peki hiç merak ettiniz mi kuaförün sihirli dokunuşunun arkasında ne var? Saçlarımız istediğimiz renge bürünmek için hangi aşamalardan geçiyor?

Devamını Oku
11.04.2022
SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

Orta çağda ortaya çıkan saç boyama günümüze kadar gelişerek devam etmiş ve daha da hızlı bir şekilde gelişmektedir. Saç boyası konusu çok geniş bir konudur. Kozmetik sektörünün en büyük payını alan ürünlerden birisidir. Biz de sizler için Saç Boyası konusuna derinlemesine giriş yapıyoruz. Ee o zaman hazırsanız başlayalım.

Devamını Oku
04.04.2022
KALIP AĞDA

KALIP AĞDA

Kalıp Ağda öncelikle ısıtma makinesine konulup gereken kıvama gelene dek ısıtılır. Eğer tüm kalıp kullanılmayacaksa kullanılacak kısım kırılıp parça halinde de ısıtılabilir. Isıtma işlemi bitince erimiş olan ağda, spatula yardımıyla uygulamanın yapılacağı bölgeye kalın bir şekilde sürülür. Sürülüp çekilecek kıvama gelince ise çekme işlemi, özellikle hassas bölgeler için, el ile gerçekleştirilir. Sürmek için kullanılan spatulayı, ağdanın ucuna dokundurularak kaldırılacak alan açılır ve bu alandan el ile tutularak kıl köklerinin tersine çekme işlemi yapılır.

Devamını Oku
31.03.2022
KERATİN VE ÖNEMİ

KERATİN VE ÖNEMİ

Keratin insanların derilerinde, saçlarında, tırnaklarında ve dişlerinde bulunan ve canlılık katan bir maddedir. Bu madde bazen dış etkenlerden dolayı bazen ise doğal yaşlanma süreci ile kaybolmaya başladığı gibi saçları sıcak suyla yıkamak, sık sık saç yıkamak, saç maşası, saç düzleştiricisi kullanmak gibi sebepler de keratini azaltabilir. Bu yüzden saçlarda kırılmalar, matlaşma ve cansızlık gibi sorunlar görülmeye başlar. Keratin Bakımı (Yüklemesi) ise canlılık veren keratinin dışarıdan yüklenmesi anlamına gelir.

Devamını Oku
28.03.2022
KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden birisi gözlerimizdir. Göz denilince de akla ilk gelenlerden birisi kirpiklerimizdir. Kirpikler göz güzelliğini arttıran en önemli etkenlerdendir. Dolayısıyla kirpik güzelliği de her insan için fazlasıyla önemli olmuştur. Ee hal böyleyken kirpiklerinin güzelliğine önem verenler kuaförlere akın etmeye başladı. Kirpikleri güzelleştirirken genelde iki işlem ön plana çıkar. Kirpik Perması ve Kirpik Liftingi ve genelde bu işlem birbirleriyle karıştırılır. Kirpik Perması, kirpiklere kavis ve kıvrıklık kazandırma amacıyla özel perma makaralarıyla uygulanan bir işlemdir. 

Devamını Oku
24.03.2022
ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Saçı Açmak İçin Başvurulan En Önemli Şeylerden Birisi.. Oryal… Öncelikle koyu saçlı biriyseniz parlak renklere geçmeden önce saçın renk tonunun açılması gerekmektedir. Bu da genellikle oryal dediğimiz madde ile yapılır. Sanılanın aksine oryal saça platin rengi veren bir boya değildir. Saçın keratin yapısını parçalayan ve saçın pigment kimyasıyla oynayan zararlı bir kimyasaldır. Bu zararlara örnek verecek olursak; oryal uygulaması sırasında saçın yanması en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir.

Devamını Oku
21.03.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.