x
1000 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER
04.04.2022

SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

SAÇ BOYASINA GİRİŞ

Orta çağda ortaya çıkan saç boyama günümüze kadar gelişerek devam etmiş ve daha da hızlı bir şekilde gelişmektedir. Saç boyası konusu çok geniş bir konudur. Kozmetik sektörünün en büyük payını alan ürünlerden birisidir.

Biz de sizler için Saç Boyası konusuna derinlemesine giriş yapıyoruz. Ee o zaman hazırsanız başlayalım.

Saç Boyası Nedir?

Saçın doğal renginden farklı renklere bürünmesi için üretilen, uygulanan bir kozmetik ürünüdür.

Saç Boyası Renkleri

İcadından bu yana başta sınırlı bir renk yelpazesine sahipken günümüzde neredeyse sınırsıza yakın bir yelpazesi vardır. (Renk konusunda zengin skalası ile Bewon Profesyonel Saç Boyası 100 MLönerimizdir.*)

  

Saç Boyama Çeşitleri Nelerdir?

Tek Renk Boyama İşlemi: Saç boyamanın en kolay şekli gibi gözükse de zannedilenden zordur. Saçında beyazlamalar başlamış kadınlar için idealdir ama inandırıcı değildir. Boya olduğu belli olur çünkü bebeklerin bile saçı tek renk değildir, saç teli güneş başta olmak üzere ışığın etkisinde farklı yansımalara ve tonlara sahiptir.

Işıltı Sistemi (Gölge): Bu işlemin ana amacı yüz çevresinde bir çerçeve oluştururcasına saçın ön kısımlarını ve uçları diğer taraflara nazaran daha yoğun aydınlatmaktır. Saçı çok yıpratmayan ve karşıdan bakıldığında ilk dikkat çeken yer ışıltı katılmış ön kısımlar olduğundan yüze ışık taşıyan bu işlem ince telli ve katlı kesimli saçlar için idealdir.

Bronde: Sarışın (Blonde) ve kumral/kahverengi (Brown) kelimelerinin birleşiminden ismini almıştır. Saç rengi sarı ile kumral arasındadır.

Balyaj: Çoğu kişinin mutlaka duymuş olduğu balyaj, saç diplerinde bir kısım bırakılıp krepelenmiş saçların 1’den 6 tona kadar kademe kademe açılarak tüm saçla bütünleşmesidir. Balyaj ile röfle arasındaki fark ise balyaj tutamlarının röfleye göre daha kalın olmasıdır.

Ombre: Son yıllarda kendisine iyi bir yer edinen ombre, saçın uzunluğuna göre ayarlanıp sadece uçlara doğru geçişli bir şekilde aydınlatılmasıdır.

Sombre: Son dönemlere yeni ortaya çıkmış olan Sombre, Işıltı ve Ombre’nin karışımı olarak yorumlanabilir. Ombre saçın uçlarına Işıltı ise saçların ön cephesine odaklanır. Sombre ise saç tepesinin baz renkte kalıp ön cepheye ve uçlara odaklanan bir işlemdir.

Dip Boya: Saç uzadıkça saçın diplerinde saçın ana rengine olan kısımlar artar. Bu karmaşanın engellenmesi adına saç uzama hızına bağlı olarak 3-4 hafta sonra yapılması uygundur. İstenilen saç tonu oturtulduktan sonra hızlıca boya uygulanır.

Uçlarda Renk İşlemi: Ombre işleminin natürel renklerden ziyade pembe, mavi, yeşil, turkuaz… gibi daha marjinal renklerle uygulanması olarak anlatılabilir. Saç diplerine herhangi bir işlem yapılmadan sadece uçlara ve arka taraflara işlem yapılır.

Cila Atmak: Saçlar genelde boyanmadan sonraki 3 hafta içerisinde ilk zamanlardaki ışıltısını kaybeder. Bunun sebebi “Oksidasyon” adı verilen durumdur. Oksidasyonun sebebi zannedilenin aksine güneş ışığı değil saçı yıkadığımız sudaki klor ve de saç boyası ile uyumlu olmayan şampuan ve saç kremlerinizdir. Işıltısını kaybetmiş saçın eski ışıltısına kavuşması amacıyla yapılan işleme “Cila Atmak” denir.

En iyilerini hakkeden saygıdeğer okurlarımız için en iyilerden oluşan birtakım önerilerimizi aşağıda bulabilirsiniz.

[Saç Boyası]

-        Bewon Profesyonel Saç Boyası 100 ML

-        İgora Saç Boyası 60 Ml

-        Selective Saç Boyası 60 Ml

[Şampuan]

-        Amethyste Color Shampoo 250 ML

[Saç Maskesi]

-        Amethyste Color Mask 1000 ML

Son olarak alışverişlerinizi kaliteli ve orijinal ürün almak adına, bu sektörde uzun yıllardır bulunan köklü, kurumsal, bilindik ve tecrübeli firmalardan yapmanızı öneririz.

Evet sizlerle saç boyası konusuna giriş yaptık. Bir dahaki yazımızda görüşmek üzere iyi günler dileriz 

 

 

Blog Son Eklenenler
SAÇ BOYASI MARKALARI

SAÇ BOYASI MARKALARI

Saçlar, özellikle kadınlar için, vücudumuzun en önemli kısımlardan biri saçlardır.  Saçların güzelliği için saatler harcanır, kuaförlerde fazlasıyla işlemler yapılır. Şüphesiz bu işlemlerin en önemlisi saç boyasıdır. Hal böyle olunca kozmetik sektörünün en önemli payı saç boyalarının olmuştur. Bu uğurda birbirinden farklı bir sürü marka saç boyası üretimine başlamıştır.  Ee seçenek olarak çok marka olunca da saçını boyatmayı düşünen her insan en iyi marka hangisi, en iyi boya hangisi gibi sorular düşünmeye başlamıştır.

Devamını Oku
18.04.2022
EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

Günümüzde neredeyse kadınların tamamı saçlarını boyatmaktadır. Hatta bu sebeple saatlerini kuaförlerde geçiren bir sürü kadın vardır. İstemedikleri renkte kuaföre giderler ve istedikleri renge kavuşup çıkarlar.  Peki hiç merak ettiniz mi kuaförün sihirli dokunuşunun arkasında ne var? Saçlarımız istediğimiz renge bürünmek için hangi aşamalardan geçiyor?

Devamını Oku
11.04.2022
SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

Orta çağda ortaya çıkan saç boyama günümüze kadar gelişerek devam etmiş ve daha da hızlı bir şekilde gelişmektedir. Saç boyası konusu çok geniş bir konudur. Kozmetik sektörünün en büyük payını alan ürünlerden birisidir. Biz de sizler için Saç Boyası konusuna derinlemesine giriş yapıyoruz. Ee o zaman hazırsanız başlayalım.

Devamını Oku
04.04.2022
KALIP AĞDA

KALIP AĞDA

Kalıp Ağda öncelikle ısıtma makinesine konulup gereken kıvama gelene dek ısıtılır. Eğer tüm kalıp kullanılmayacaksa kullanılacak kısım kırılıp parça halinde de ısıtılabilir. Isıtma işlemi bitince erimiş olan ağda, spatula yardımıyla uygulamanın yapılacağı bölgeye kalın bir şekilde sürülür. Sürülüp çekilecek kıvama gelince ise çekme işlemi, özellikle hassas bölgeler için, el ile gerçekleştirilir. Sürmek için kullanılan spatulayı, ağdanın ucuna dokundurularak kaldırılacak alan açılır ve bu alandan el ile tutularak kıl köklerinin tersine çekme işlemi yapılır.

Devamını Oku
31.03.2022
KERATİN VE ÖNEMİ

KERATİN VE ÖNEMİ

Keratin insanların derilerinde, saçlarında, tırnaklarında ve dişlerinde bulunan ve canlılık katan bir maddedir. Bu madde bazen dış etkenlerden dolayı bazen ise doğal yaşlanma süreci ile kaybolmaya başladığı gibi saçları sıcak suyla yıkamak, sık sık saç yıkamak, saç maşası, saç düzleştiricisi kullanmak gibi sebepler de keratini azaltabilir. Bu yüzden saçlarda kırılmalar, matlaşma ve cansızlık gibi sorunlar görülmeye başlar. Keratin Bakımı (Yüklemesi) ise canlılık veren keratinin dışarıdan yüklenmesi anlamına gelir.

Devamını Oku
28.03.2022
KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden birisi gözlerimizdir. Göz denilince de akla ilk gelenlerden birisi kirpiklerimizdir. Kirpikler göz güzelliğini arttıran en önemli etkenlerdendir. Dolayısıyla kirpik güzelliği de her insan için fazlasıyla önemli olmuştur. Ee hal böyleyken kirpiklerinin güzelliğine önem verenler kuaförlere akın etmeye başladı. Kirpikleri güzelleştirirken genelde iki işlem ön plana çıkar. Kirpik Perması ve Kirpik Liftingi ve genelde bu işlem birbirleriyle karıştırılır. Kirpik Perması, kirpiklere kavis ve kıvrıklık kazandırma amacıyla özel perma makaralarıyla uygulanan bir işlemdir. 

Devamını Oku
24.03.2022
ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Saçı Açmak İçin Başvurulan En Önemli Şeylerden Birisi.. Oryal… Öncelikle koyu saçlı biriyseniz parlak renklere geçmeden önce saçın renk tonunun açılması gerekmektedir. Bu da genellikle oryal dediğimiz madde ile yapılır. Sanılanın aksine oryal saça platin rengi veren bir boya değildir. Saçın keratin yapısını parçalayan ve saçın pigment kimyasıyla oynayan zararlı bir kimyasaldır. Bu zararlara örnek verecek olursak; oryal uygulaması sırasında saçın yanması en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir.

Devamını Oku
21.03.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.