x
1000 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
KALIP AĞDA
31.03.2022

KALIP AĞDA

VÜCUDUMUZA PÜRÜZSÜZLÜK KAZANDIRAN MUCİZE; AĞDA

Vücudumuz en nadide hazinemizdir. Ve biz de vücudumuza en iyi özeni her daim göstermek isteriz. Gerek takviyelerle gerekse egzersizlerle mükemmel bir vücuda sahip olmak için çabalar sarf ederiz. Bin bir uğraşla güzeller güzeli hale getirdiğimiz vücudumuzun güzelliğini bozan son derece doğal bir şey var ne yazık ki? İstenmeyen tüyler…

Tarihin her döneminde özellikle kadınlar bu istenmeyen tüylerden hep kurtulmak istemiştir. Bu uğurda türlü türlü yollar denemişlerdir. Ve bu yolların hem en yaygını olan hem de en iyi sonuç verenlerinden biri olan yöntem ağdalardır. Ağdalar, kadınların en sık kullandığı kozmetik ürünlerinin başında gelir. Hal böyle olunca da birçok ağda çeşidi üretilmiştir. Kalıp ağdalar, kartuş ağdalar, boncuk ağdalar, konserve ağdalar….

Sizlerle bu yazımızda Kalıp Ağdalar’ı inceleyeceğiz. Ee hadi başlayalım o zaman.

Kalıp Ağda Nedir?

Diğer ağda ürünlerinden farklı olarak çam reçinesinin işlenmesiyle oluşan ve “Tablet Ağda” olarak da anılan Kalıp Ağdalar, yapısal olarak bal mumunu anımsatır. Diğer ağdalar gibi ısıtılıp kullanılmasına rağmen bant ihtiyacı duymayan bu ağda çeşidi, kokusu ve yapısının yoğunluğu sebebiyle diğer ağdalara göre biraz daha keskindir.           

 

Kalıp Ağda Nasıl Kullanılır?

Kalıp Ağda öncelikle ısıtma makinesine konulup gereken kıvama gelene dek ısıtılır. Eğer tüm kalıp kullanılmayacaksa kullanılacak kısım kırılıp parça halinde de ısıtılabilir. Isıtma işlemi bitince erimiş olan ağda, spatula yardımıyla uygulamanın yapılacağı bölgeye kalın bir şekilde sürülür. Sürülüp çekilecek kıvama gelince ise çekme işlemi, özellikle hassas bölgeler için, el ile gerçekleştirilir. Sürmek için kullanılan spatulayı, ağdanın ucuna dokundurularak kaldırılacak alan açılır ve bu alandan el ile tutularak kıl köklerinin tersine çekme işlemi yapılır.

Kalıp Ağda Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Hassas ciltler için birebir olan Kalıp Ağda, genital bölge, yüz, koltuk altı gibi en ince ve hassas bölgelerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Yapısından dolayı donuklaşan Kalıp Ağda, derinin kabarmasını engeller. Sadece kılları çektiğinden herhangi bir aşınma gerçekleşmez.

Uygulanan bölgeye tekrardan uygulanması cilde zarar vermez. Kullanılacak bölgenin kremlenmiş, temiz ve kuru olması gerekir. Uygulama bittikten sonra 6 saat boyunca bölgenin suyla temas etmemesi önerilir.

Kalıp Ağda Nasıl Eritilir?

Genellikle bu işlem kuaförler tarafından kullanılıyor olsa da siz de evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.  Bu ağdaların özel ısıtıcıları bulunur. İçine konulan ağdayı ısıtır ve eritir. Ancak “Biz evdeyiz, makinemiz de yok” derseniz o zaman bir cezvenin ya da küçük bir tencerenin içine ağdayı kırıp atabilir ve ısınmasını sağlayabilirsiniz. Ancak önemli bir husus var ki ağda, ısıya uzun süre maruz kalmamalıdır.

Kalıp Ağda Çeşitleri

Yeşil Azulen Ağda: Hassas ciltler içindir her bölgede kullanılır. Çekilecek acıyı minimuma indirir. (Sizin için önerimiz Natilus Kalıp Ağda Azulen 500 ML*)

Pembe Pudralı Ağda: Her bölge için uygundur ancak özellikle özel bölgeler için kullanılır. Sıcak havalarda içerisindeki pudra sayesinde daha az terleme yaşanır. Azulen kadar gözdedir. (Sizin için önerimiz Vivax Kalıp Ağda Pudralı 500 ML*)

Sarı Naturel Ağda: Sert kılların alınması için tercih edilir. Erkeklerin kıl yapısı gereği daha fazla kullandığı ağda türüdür. Ama bu demek değil ki, kadınlar kullanamaz. Her cinsiyet için de uygundur. Hassas ciltler için kullanılabilir ancak kullanım yeri için sert kıllar idealdir. (Sizin için önerimiz Natilus Kalıp Ağda Naturel 500 ML*)

Siyah Ağda: Kimin yok ki siyah noktaları, batıkları… Siyah kalıp ağda, kıllarla beraber vücuttaki ölü derileri, siyah noktaları ve batıkları da giderir. Peeling yapısıyla ölü derileri arındırıp, temizleme sağlar. Yüz bölgesi için tercih edilir. (Sizin için önerimiz Natilus Kalıp Ağda Black 500 ML*)

*Sizler İçin Kaliteli Ağda Önerilerimiz.

Evet sizlere bu yazımızda Kalıp Ağdalardan bahsettik. Şimdi sizlere orijinalliğinden ve kalitesinden emin olduğumuz birkaç ağda önerimiz var.

-        Natilus Kalıp Ağda Azulen 500 ML

-        Vivax Kalıp Ağda Pudralı 500 ML

-        Natilus Kalıp Ağda Naturel 500 ML

-        Natilus Kalıp Ağda Black 500 ML

-        Vivax Kalıp Ağda Naturel 500 ML

Ve son olarak da her yazımızda olduğu gibi, ürünleri alırken orijinal olmasına dikkat etmenizi ve köklü, kurumsal, uzun yıllardır bu sektörde varlığını koruyan güvenilir mağazalardan alışveriş yapmanızı öneririz.

Pürüzsüz cildinizle sizlere keyifli günler dileriz. Bir dahaki yazımızda görüşene kadar sağlıkla kalın. 

Blog Son Eklenenler
SAÇ BOYASI MARKALARI

SAÇ BOYASI MARKALARI

Saçlar, özellikle kadınlar için, vücudumuzun en önemli kısımlardan biri saçlardır.  Saçların güzelliği için saatler harcanır, kuaförlerde fazlasıyla işlemler yapılır. Şüphesiz bu işlemlerin en önemlisi saç boyasıdır. Hal böyle olunca kozmetik sektörünün en önemli payı saç boyalarının olmuştur. Bu uğurda birbirinden farklı bir sürü marka saç boyası üretimine başlamıştır.  Ee seçenek olarak çok marka olunca da saçını boyatmayı düşünen her insan en iyi marka hangisi, en iyi boya hangisi gibi sorular düşünmeye başlamıştır.

Devamını Oku
18.04.2022
EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

Günümüzde neredeyse kadınların tamamı saçlarını boyatmaktadır. Hatta bu sebeple saatlerini kuaförlerde geçiren bir sürü kadın vardır. İstemedikleri renkte kuaföre giderler ve istedikleri renge kavuşup çıkarlar.  Peki hiç merak ettiniz mi kuaförün sihirli dokunuşunun arkasında ne var? Saçlarımız istediğimiz renge bürünmek için hangi aşamalardan geçiyor?

Devamını Oku
11.04.2022
SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

Orta çağda ortaya çıkan saç boyama günümüze kadar gelişerek devam etmiş ve daha da hızlı bir şekilde gelişmektedir. Saç boyası konusu çok geniş bir konudur. Kozmetik sektörünün en büyük payını alan ürünlerden birisidir. Biz de sizler için Saç Boyası konusuna derinlemesine giriş yapıyoruz. Ee o zaman hazırsanız başlayalım.

Devamını Oku
04.04.2022
KALIP AĞDA

KALIP AĞDA

Kalıp Ağda öncelikle ısıtma makinesine konulup gereken kıvama gelene dek ısıtılır. Eğer tüm kalıp kullanılmayacaksa kullanılacak kısım kırılıp parça halinde de ısıtılabilir. Isıtma işlemi bitince erimiş olan ağda, spatula yardımıyla uygulamanın yapılacağı bölgeye kalın bir şekilde sürülür. Sürülüp çekilecek kıvama gelince ise çekme işlemi, özellikle hassas bölgeler için, el ile gerçekleştirilir. Sürmek için kullanılan spatulayı, ağdanın ucuna dokundurularak kaldırılacak alan açılır ve bu alandan el ile tutularak kıl köklerinin tersine çekme işlemi yapılır.

Devamını Oku
31.03.2022
KERATİN VE ÖNEMİ

KERATİN VE ÖNEMİ

Keratin insanların derilerinde, saçlarında, tırnaklarında ve dişlerinde bulunan ve canlılık katan bir maddedir. Bu madde bazen dış etkenlerden dolayı bazen ise doğal yaşlanma süreci ile kaybolmaya başladığı gibi saçları sıcak suyla yıkamak, sık sık saç yıkamak, saç maşası, saç düzleştiricisi kullanmak gibi sebepler de keratini azaltabilir. Bu yüzden saçlarda kırılmalar, matlaşma ve cansızlık gibi sorunlar görülmeye başlar. Keratin Bakımı (Yüklemesi) ise canlılık veren keratinin dışarıdan yüklenmesi anlamına gelir.

Devamını Oku
28.03.2022
KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden birisi gözlerimizdir. Göz denilince de akla ilk gelenlerden birisi kirpiklerimizdir. Kirpikler göz güzelliğini arttıran en önemli etkenlerdendir. Dolayısıyla kirpik güzelliği de her insan için fazlasıyla önemli olmuştur. Ee hal böyleyken kirpiklerinin güzelliğine önem verenler kuaförlere akın etmeye başladı. Kirpikleri güzelleştirirken genelde iki işlem ön plana çıkar. Kirpik Perması ve Kirpik Liftingi ve genelde bu işlem birbirleriyle karıştırılır. Kirpik Perması, kirpiklere kavis ve kıvrıklık kazandırma amacıyla özel perma makaralarıyla uygulanan bir işlemdir. 

Devamını Oku
24.03.2022
ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Saçı Açmak İçin Başvurulan En Önemli Şeylerden Birisi.. Oryal… Öncelikle koyu saçlı biriyseniz parlak renklere geçmeden önce saçın renk tonunun açılması gerekmektedir. Bu da genellikle oryal dediğimiz madde ile yapılır. Sanılanın aksine oryal saça platin rengi veren bir boya değildir. Saçın keratin yapısını parçalayan ve saçın pigment kimyasıyla oynayan zararlı bir kimyasaldır. Bu zararlara örnek verecek olursak; oryal uygulaması sırasında saçın yanması en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir.

Devamını Oku
21.03.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.