x
1000 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?
11.04.2022

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

SAÇ BOYASI HAKKINDA EN ÇOK SORULAN SORU: EVDE NASIL BOYANIR?

Günümüzde neredeyse kadınların tamamı saçlarını boyatmaktadır. Hatta bu sebeple saatlerini kuaförlerde geçiren bir sürü kadın vardır. İstemedikleri renkte kuaföre giderler ve istedikleri renge kavuşup çıkarlar.  Peki hiç merak ettiniz mi kuaförün sihirli dokunuşunun arkasında ne var? Saçlarımız istediğimiz renge bürünmek için hangi aşamalardan geçiyor?

Evet değerli okurlarımız sizlerle bugün saç boyaması nasıl yapılır, saç nasıl boyanır ona bakacağız.

İlk Adım: Boyaya Hazırlanmak

 • Öncelikle saçı, boyayı daha iyi tutmasını sağlayacak doğal yağların oluşması için, 24-48 saat öncesinden yıkayıp saçı boyaya hazırlamalıyız. Eğer saç bir gün önceden yıkandıysa saç kremi kullanılmaması önerilir. Çünkü krem saçta oluşacak boyanın iyi tutmasını sağlayan yağları yok eder ve işleme kalan süre az olduğundan bu yağların oluşması mümkün olmaz.
 • Hayallerimizi süsleyen saç boyamızı seçelim. Eğer saçınızı ilk defa boyuyorsanız saçın doğal renginin iki renk koyusundan ya da iki ton açığından fazla tercih edilmemesi gayet yerinde olur.
 • İşlemin uygulanacağı yerin ve kendi üstümüzün lekelenmemesi için gereken önlemleri almalıyız.
 • Havlu ve önlüğü iyice örtmeli ve işleme hazır hale gelmeliyiz.
 • Gelelim saça, saçı iyice taramalı ve açıldığına emin olmalıyız. Bu sayede saç boyama işlemini kolaylaştırmakla kalmaz saç boyasının dengeli ve tam dağılmasını sağlarız.
 • Deriye boya bulaşma ihtimaline karşın ve bulaşan saç boyasının kolay çıkmasını sağlamak adına saç hizasını, boynumuzu ve kulaklarımızı vazelin, dudak balmı, eğer mevcutsa boya kitinde bulunan saç kremini kullanarak kaparız.
 • Eldivenleri elimize geçirelim. (Eldiven olarak Haspet Eldiven Pudralı Latex Medıum öneririz)
 • Boyayı iyice karıştırmak için boyayı tasa döküp kutunun üstündeki talimatları uygulayalım. (Boya tası olarak Es 434 Boya Tası Euro önerimizdir.)
 • Ve saç boyamızı oksidanla karıştıralım. (Saç boyası olarakBewon Profesyonel Saç Boyası 100 ML ve oksidan olarakBewon Oksidan Krem 20 Volum 1000 Ml öneririz.)

 

 

İkinci Adım: Saçı Boyamak

 • Tarak kullanarak saçı dört parçaya ayırır ve penslerle tuttururuz.
 • Ayırdığımız bölümleri kendi içlerinde de iki ya da dört bölüme ayırır fırça yardımıyla boyayı saça uygulamaya başlarız. (Fırça olarak Claris Boya Fırçası öneririz)
 • Boya sürme işlemi bittikten sonra ise geriye kalan tek şey ise boyaya göre boyayı saçımızda bekletmektir.

Üçüncü Adım: Saçı Durulamak

 • Öncelikle boynumuzda ve alnımızda kalan boyayı kağıt havlu veya ıslak bez yardımıyla sileriz. Burada dikkat etmemiz gereken önemli şey saçımızda duran az önce uyguladığımız boyaya temas etmemektir. Bu teması engellemek için saç bonesi kullanılabilir. (Tas olarak Jön Akordeon Saç Bonesi 100lü öneririz.)
 • Süre dolduktan sonra duşa girerek saçımızı iyice durulayalım. Bu sırada renkte akmalar olabilir gayet normaldir telaş etmeye gerek yoktur.
 • Saçı şampuanlayıp kremleyelim.
 • Saçı iyice kurutup şekillendirelim.

Dördüncü Adım: Yeni Saçımızın Keyfini Çıkarmak

Evet saçımızı istediğimiz renge boyadık. Şimdi sıradaki aşama istediğimiz renge bürünen saçımızın keyfini doyasıya çıkarmak.

Siz Değerli Okurlarımız İçin Ürün Önerilerimiz

[Saç Boyası]

-        Bewon Profesyonel Saç Boyası 100 ML

-        Loreal Majirel Saç Boyası 50 Ml

-        Indola Saç Boyası 60 Ml

[Oksidan]

-        Bewon Oksidan Krem 20 Volum 1000 Ml

-        Loreal Oksidan Krem %9 30 Vol.1 Lt

-        Indola Oksidan %9 30 Vol.1 Lt

[Fırça]

-        Claris Boya Fırçası

[Saç Bonesi]

-        Jön Akordeon Saç Bonesi 100lü

[Boya Tası]

-        Es 434 Boya Tası Euro

[Eldiven]

-        Haspet Eldiven Pudralı Latex Medıum

 

En önemli önerimiz ise bu ürünleri mutlaka ama mutlaka kozmetik sektöründe uzun yıllardır varlığını korumuş, tecrübeli, güvenilir yerlerden temin etmenizdir.

Evet bu yazımızın da sonuna geldik. Sıradaki yazımızda görüşmek üzere güzel saçlarınızla saçlarınız kadar güzel günler dileriz.

Blog Son Eklenenler
SAÇ BOYASI MARKALARI

SAÇ BOYASI MARKALARI

Saçlar, özellikle kadınlar için, vücudumuzun en önemli kısımlardan biri saçlardır.  Saçların güzelliği için saatler harcanır, kuaförlerde fazlasıyla işlemler yapılır. Şüphesiz bu işlemlerin en önemlisi saç boyasıdır. Hal böyle olunca kozmetik sektörünün en önemli payı saç boyalarının olmuştur. Bu uğurda birbirinden farklı bir sürü marka saç boyası üretimine başlamıştır.  Ee seçenek olarak çok marka olunca da saçını boyatmayı düşünen her insan en iyi marka hangisi, en iyi boya hangisi gibi sorular düşünmeye başlamıştır.

Devamını Oku
18.04.2022
EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

Günümüzde neredeyse kadınların tamamı saçlarını boyatmaktadır. Hatta bu sebeple saatlerini kuaförlerde geçiren bir sürü kadın vardır. İstemedikleri renkte kuaföre giderler ve istedikleri renge kavuşup çıkarlar.  Peki hiç merak ettiniz mi kuaförün sihirli dokunuşunun arkasında ne var? Saçlarımız istediğimiz renge bürünmek için hangi aşamalardan geçiyor?

Devamını Oku
11.04.2022
SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

Orta çağda ortaya çıkan saç boyama günümüze kadar gelişerek devam etmiş ve daha da hızlı bir şekilde gelişmektedir. Saç boyası konusu çok geniş bir konudur. Kozmetik sektörünün en büyük payını alan ürünlerden birisidir. Biz de sizler için Saç Boyası konusuna derinlemesine giriş yapıyoruz. Ee o zaman hazırsanız başlayalım.

Devamını Oku
04.04.2022
KALIP AĞDA

KALIP AĞDA

Kalıp Ağda öncelikle ısıtma makinesine konulup gereken kıvama gelene dek ısıtılır. Eğer tüm kalıp kullanılmayacaksa kullanılacak kısım kırılıp parça halinde de ısıtılabilir. Isıtma işlemi bitince erimiş olan ağda, spatula yardımıyla uygulamanın yapılacağı bölgeye kalın bir şekilde sürülür. Sürülüp çekilecek kıvama gelince ise çekme işlemi, özellikle hassas bölgeler için, el ile gerçekleştirilir. Sürmek için kullanılan spatulayı, ağdanın ucuna dokundurularak kaldırılacak alan açılır ve bu alandan el ile tutularak kıl köklerinin tersine çekme işlemi yapılır.

Devamını Oku
31.03.2022
KERATİN VE ÖNEMİ

KERATİN VE ÖNEMİ

Keratin insanların derilerinde, saçlarında, tırnaklarında ve dişlerinde bulunan ve canlılık katan bir maddedir. Bu madde bazen dış etkenlerden dolayı bazen ise doğal yaşlanma süreci ile kaybolmaya başladığı gibi saçları sıcak suyla yıkamak, sık sık saç yıkamak, saç maşası, saç düzleştiricisi kullanmak gibi sebepler de keratini azaltabilir. Bu yüzden saçlarda kırılmalar, matlaşma ve cansızlık gibi sorunlar görülmeye başlar. Keratin Bakımı (Yüklemesi) ise canlılık veren keratinin dışarıdan yüklenmesi anlamına gelir.

Devamını Oku
28.03.2022
KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden birisi gözlerimizdir. Göz denilince de akla ilk gelenlerden birisi kirpiklerimizdir. Kirpikler göz güzelliğini arttıran en önemli etkenlerdendir. Dolayısıyla kirpik güzelliği de her insan için fazlasıyla önemli olmuştur. Ee hal böyleyken kirpiklerinin güzelliğine önem verenler kuaförlere akın etmeye başladı. Kirpikleri güzelleştirirken genelde iki işlem ön plana çıkar. Kirpik Perması ve Kirpik Liftingi ve genelde bu işlem birbirleriyle karıştırılır. Kirpik Perması, kirpiklere kavis ve kıvrıklık kazandırma amacıyla özel perma makaralarıyla uygulanan bir işlemdir. 

Devamını Oku
24.03.2022
ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Saçı Açmak İçin Başvurulan En Önemli Şeylerden Birisi.. Oryal… Öncelikle koyu saçlı biriyseniz parlak renklere geçmeden önce saçın renk tonunun açılması gerekmektedir. Bu da genellikle oryal dediğimiz madde ile yapılır. Sanılanın aksine oryal saça platin rengi veren bir boya değildir. Saçın keratin yapısını parçalayan ve saçın pigment kimyasıyla oynayan zararlı bir kimyasaldır. Bu zararlara örnek verecek olursak; oryal uygulaması sırasında saçın yanması en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir.

Devamını Oku
21.03.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.