x
1000 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
Menü
Hesabım
Sepetim
KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR
24.03.2022

KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

YÜZÜMÜZÜN İNCE AYRINTILARININ ŞAHI KİRPİKLER VE KİRPİKLERİMİZİN BAKIMI

Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden birisi gözlerimizdir. Göz denilince de akla ilk gelenlerden birisi kirpiklerimizdir. Kirpikler göz güzelliğini arttıran en önemli etkenlerdendir. Dolayısıyla kirpik güzelliği de her insan için fazlasıyla önemli olmuştur. Ee hal böyleyken kirpiklerinin güzelliğine önem verenler kuaförlere akın etmeye başladı. Kirpikleri güzelleştirirken genelde iki işlem ön plana çıkar. Kirpik Perması ve Kirpik Liftingi ve genelde bu işlem birbirleriyle karıştırılır. Kirpik Perması, kirpiklere kavis ve kıvrıklık kazandırma amacıyla özel perma makaralarıyla uygulanan bir işlemdir. Kirpik Liftingi ise 40 ile 45 dakika arası süren ve patch adı verilen bir tekniğin uygulandığı kirpik bakım uygulamasıdır.

 Evet bu yazımızda sizlerle Kirpik Perma’sını inceleyeceğiz.

Kirpik Perması İşlemi Nedir?

Kirpik Perması, kirpiği seyrek olan ve düz kirpiğe sahip kişilerin ideal kirpik bakım yöntemidir. Kıvrık ve kavisli kirpiğe sahip olmak isteyenlerin mutlaka yaptırması gereken bir işlemdir. Kirpik Perması ile kirpiklerin kıvrıklığı daha belirginleştirilir. Kirpik Perması uygulamadan kalkık ve kavisli kirpiklere sahip olmak son derece zordur. Çünkü kirpik tüyleri vücudumuzdaki en zor şekle giren tüylerin başında gelmektedir. Kirpiklerinize ve gözlerinize zarar verme ihtimaliniz oldukça yüksek olduğundan kirpik perması işlemini evde tek başına yapmak yerine işin uzmanından destek almanızı tavsiye ederiz.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Orijinalliğine ve de kaliteli olduğuna emin olduğumuz ürünlerimizi (Kirpik Permasında kullanılan bütün malzemeleri içinde barındıran Thuya Kirpik Perma Seti önerimizdir*) hazırladıktan sonra;

  • İlk önce kirpiklerimizi iyice temizlenir.
  • Bir ped ile gözleri korumaya alıp kirpiklere keratin bakımı yapılır.
  • İyice kuruması için 15 dakika beklenilir.
  • Kirpiklere uygun boyutta olan kirpik bigudileri seçilip, kirpikler bu bigudilere sarılır.
  • Kirpiklere solüsyon işlemi uygulanır. 2 ayrı solüsyon işlemi yapılır.
  • Kirpiklerin hava ile teması maske vasıtasıyla engellenir.
  • Kirpik kökleri güçlendirilir ve kirpikler daha kıvrık bir hale getirilir.

 

Kirpik Perması Güvenilir Mi?

Kirpik Perması işlemi bir uzman eşliğinde yapıldığında son derece güvenilirdir ancak tekrardan söylemek gerekirse evde tek başınıza yapmanızı kesinlikle önermiyoruz. Bunun en önemli sebebi işlemde kullanılan kimyasalların göze kaçmasının son derece tehlikeli olduğu ve asla gözle temas etmemesi gerekliliğidir. Göze kaçması durumunda körlük de dahil olmak üzere son derece ciddi zararlar verebilir. Ayrıca lens kullanan biriyseniz işleme başlamadan önce kesinlikle lenslerinizi çıkarmanız gerekmektedir. İşlem bittikten sonra lenslerinizi tekrar takabilirsiniz.

Kirpik Perması Uygulamanın Sakıncalı Olduğu Durumlar

Kirpik Perması uygulamanın sağlıklı insanlara herhangi bir zararı yoktur. Ancak sonuçta kimyasal bir maddeden söz ediyoruz. Bu yüzden her daim dikkatli olmakta fayda vardır.  Özellikle bu tür kozmetik ürünlere alerjiniz varsa Kirpik Perması uygulamanız sakıncalı olabilir. Ayrıca hamilelik durumlarında bu tür kimyasallar zararlı olabileceğinden dolayı hamilelik şüphesi olanların bu işlemden uzak durması gerekmektedir.

*Peki Orijinal Diye Çokça Sahte Ürünün Bulunduğu Bu Sektörde Hangi Ürünleri Gönül Rahatlığıyla Kullanabiliriz?

Son olarak kötü niyetli insanlar her sektörde olduğu gibi maalesef ki kozmetik sektöründe de çokça var. Bu yüzden aldığımız ürünün orijinal ve kaliteli olması son derece önemlidir. İşte size orijinalliğine ve kalitesine emin olduğumuz ürün önerimiz.

-        Thuya Kirpik Perma Seti

Ve bildiğiniz üzere ne yazık ki piyasada orijinal ürünlerin çakmaları da bolca bulunmaktadır. Bu yüzden sattıkları ürünün %100 orijinal olduğuna emin olduğunuz, kurumsal, bilinen ve de uzun yıllardır sektöre hizmet eden satıcılardan alışveriş yapmanızı öneririz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere güzel kirpiklerinizle gözlerinizin mutluluktan ışıldayacağı günler dileriz 

Blog Son Eklenenler
SAÇ BOYASI MARKALARI

SAÇ BOYASI MARKALARI

Saçlar, özellikle kadınlar için, vücudumuzun en önemli kısımlardan biri saçlardır.  Saçların güzelliği için saatler harcanır, kuaförlerde fazlasıyla işlemler yapılır. Şüphesiz bu işlemlerin en önemlisi saç boyasıdır. Hal böyle olunca kozmetik sektörünün en önemli payı saç boyalarının olmuştur. Bu uğurda birbirinden farklı bir sürü marka saç boyası üretimine başlamıştır.  Ee seçenek olarak çok marka olunca da saçını boyatmayı düşünen her insan en iyi marka hangisi, en iyi boya hangisi gibi sorular düşünmeye başlamıştır.

Devamını Oku
18.04.2022
EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

Günümüzde neredeyse kadınların tamamı saçlarını boyatmaktadır. Hatta bu sebeple saatlerini kuaförlerde geçiren bir sürü kadın vardır. İstemedikleri renkte kuaföre giderler ve istedikleri renge kavuşup çıkarlar.  Peki hiç merak ettiniz mi kuaförün sihirli dokunuşunun arkasında ne var? Saçlarımız istediğimiz renge bürünmek için hangi aşamalardan geçiyor?

Devamını Oku
11.04.2022
SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

SAÇ BOYASI HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

Orta çağda ortaya çıkan saç boyama günümüze kadar gelişerek devam etmiş ve daha da hızlı bir şekilde gelişmektedir. Saç boyası konusu çok geniş bir konudur. Kozmetik sektörünün en büyük payını alan ürünlerden birisidir. Biz de sizler için Saç Boyası konusuna derinlemesine giriş yapıyoruz. Ee o zaman hazırsanız başlayalım.

Devamını Oku
04.04.2022
KALIP AĞDA

KALIP AĞDA

Kalıp Ağda öncelikle ısıtma makinesine konulup gereken kıvama gelene dek ısıtılır. Eğer tüm kalıp kullanılmayacaksa kullanılacak kısım kırılıp parça halinde de ısıtılabilir. Isıtma işlemi bitince erimiş olan ağda, spatula yardımıyla uygulamanın yapılacağı bölgeye kalın bir şekilde sürülür. Sürülüp çekilecek kıvama gelince ise çekme işlemi, özellikle hassas bölgeler için, el ile gerçekleştirilir. Sürmek için kullanılan spatulayı, ağdanın ucuna dokundurularak kaldırılacak alan açılır ve bu alandan el ile tutularak kıl köklerinin tersine çekme işlemi yapılır.

Devamını Oku
31.03.2022
KERATİN VE ÖNEMİ

KERATİN VE ÖNEMİ

Keratin insanların derilerinde, saçlarında, tırnaklarında ve dişlerinde bulunan ve canlılık katan bir maddedir. Bu madde bazen dış etkenlerden dolayı bazen ise doğal yaşlanma süreci ile kaybolmaya başladığı gibi saçları sıcak suyla yıkamak, sık sık saç yıkamak, saç maşası, saç düzleştiricisi kullanmak gibi sebepler de keratini azaltabilir. Bu yüzden saçlarda kırılmalar, matlaşma ve cansızlık gibi sorunlar görülmeye başlar. Keratin Bakımı (Yüklemesi) ise canlılık veren keratinin dışarıdan yüklenmesi anlamına gelir.

Devamını Oku
28.03.2022
KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

KİRPİK PERMASI HAKKINDA DETAYLAR

Yüzümüzde en çok dikkat çeken yerlerden birisi gözlerimizdir. Göz denilince de akla ilk gelenlerden birisi kirpiklerimizdir. Kirpikler göz güzelliğini arttıran en önemli etkenlerdendir. Dolayısıyla kirpik güzelliği de her insan için fazlasıyla önemli olmuştur. Ee hal böyleyken kirpiklerinin güzelliğine önem verenler kuaförlere akın etmeye başladı. Kirpikleri güzelleştirirken genelde iki işlem ön plana çıkar. Kirpik Perması ve Kirpik Liftingi ve genelde bu işlem birbirleriyle karıştırılır. Kirpik Perması, kirpiklere kavis ve kıvrıklık kazandırma amacıyla özel perma makaralarıyla uygulanan bir işlemdir. 

Devamını Oku
24.03.2022
ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

ORYAL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Saçı Açmak İçin Başvurulan En Önemli Şeylerden Birisi.. Oryal… Öncelikle koyu saçlı biriyseniz parlak renklere geçmeden önce saçın renk tonunun açılması gerekmektedir. Bu da genellikle oryal dediğimiz madde ile yapılır. Sanılanın aksine oryal saça platin rengi veren bir boya değildir. Saçın keratin yapısını parçalayan ve saçın pigment kimyasıyla oynayan zararlı bir kimyasaldır. Bu zararlara örnek verecek olursak; oryal uygulaması sırasında saçın yanması en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir.

Devamını Oku
21.03.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.