Saç Maskesi   

 İnsanların çevreleriyle iletişiminde fiziki özellikleri önemlidir.  Fiziki özelliklerin içinde de saç diğer özelliklere göre daha önemlidir. Saçı güzel görünen bir insanın kendine güveni diğer insanlara göre daha fazladır. Bu kadar önemli olan bir konuda insanların kendilerine dikkat etmesi ve arayışlara girmesi çok normal bir durumdur. Bakımlı, parlak bir saça sahip olmak aslında çok da zor değildir. İnsanın kendi vücudunu ve saç yapısını tanıması ve yapması gereken her şeyi aksatmadan zamanında yapması her türlü saç sorununun çözümüdür. Kendiniz saçınızın türünü, cilt yapınızı tam olarak anlayamadıysanız bir saç uzmanından yardım alabilirsiniz. Saçınızınihtiyacı olan vitaminleri yada arındırma için gerekli kürleri öncelikle kimyasal ürünleri kullanmadan evinizde uzmanların tavsiye ettiği saç maskesi ile yapıp sonuçlarına göre kimyasal maskelere geçebilirsiniz.

 

Saç Maskesi Markaları

 Evinizde yaptığınız ve saçınıza uyguladığınız maskeler yeterli gelmez ise bu konuda bu işi profesyonel olarak yapan kişilerden ya da ürünlerden destek alabilirsiniz. Bu konuda saç maskesi markaları oldukça fazladır. Bunlar içinde mümkün olduğunca bitkisel ağırlıklı içeriğe sahip olanlar tercih edilmelidir. Bu markalardan Kerastase, Urban, Loreal, Gliss, İnoaCare, NashiArgan gibi markalar çok kullanılan ve olumlu sonuçlar aldığımız saç maskeleridir. Bunların dışında da Forex, Morfose gibi markalar kullanılmaktadır.

 

Saç Uzatma Maskeleri

 Saçlarınız özellikle dışarıdaki kirli havadan, aşırı güneş veya soğuk havadan, gerektiği gibi beslenememe gibi sebeplerle sürekli yıpranır güçsüzleşir. Saçların uçlarında kırıklar oluşmaya başlayınca saçlarınızın kırıklarını aldırırsınız. Uçları alınınca aslında saç daha hızlı uzar ama yukarıda saydığımız nedenler ortadan kaldırılmadıkça yeniden uçların kesilmesi ve saçın uzamaması söz konusu olur. Bu durumda evinizde yapacağınız sinameki otu, badem yağı ve eczanelerden ya da kuaförünüzden alacağınız saç serumunu ve suyu karıştırıp yapacağınız maskeyi haftada bir kez saçlara masajla uygulayınız. Bir ay sonra bu saç uzatma maskeleri etkisini gösterecek ve saçlarda uzama gerçekleşecektir. Bunların yanında hazır serumlar, şampuanlar ve saç maskeleri satılmaktadır. İsteyen hazır ürünlerle saçını uzatmak için bu ürünleri de kullanabilir.

 

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır

 Saç maskesi nasıl hazırlanır, saç maskesi nasıl kullanılır? Çevrenizden, arkadaşlarınızdan, kuaförünüzden saçınızla ilgili birçok maske tarifi almışsınızdır. Çeşit çeşit yağlardan, bitkilerden, serumlardan oluşan bu maskeleri saçınıza masaj yaparak ve yavaş yavaş uygulayınız. Bir süre bekledikten sonra saçı şampuanla yıkayınız. Özellikle yağlı bir maskeyse yeni bir şampuanla yıkama gerekebilir. Daha sonra saç kremi ile saçınızı nemlendirip tekrar bitkisel karışımlı bir durulama suyuyla durulayabilirsiniz.

 

Saç Bakım Maskesi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Saç bakım maskesi saçları derinlemesine nemlendiren ve kırık oluşumunu engelleyen bir uygulamadır. İnternetten, kozmetik mağazalarından ve parfümerilerden bulunabilen bu ürün saç problemi yaşayanlar için oldukça idealdir. Saç bakım maskeleri;

·          Saçları nemlendirir.

·          Saça parlaklık ve dolgunluk verir.

·         Saç boyasından yıpranmış olan saçlar için iyileşme sağlar.

·         Saçların beslenmesini sağlar.

Bu gibi yararlı özellikleri sayesinde kadınların tercih ettikleri ürünlerin başında gelmektedirler. Sonuca her kadın ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Günlük hayatın yorduğu saçlar da bu gibi bakımlar sayesinde hacimli bir hale gelirler.

En İyi Saç Bakım Maskesi

En iyi saç bakım maskesi kişinin saç tipi ve ten yapısına uygun olandır. Bu nedenle maske titizlikle seçilmelidir.

Gün boyu olumsuz birçok etmenden etkilenen saçlar için nem ihtiyacı oluşabilmektedir. Bunun içinen etkili yöntem olan saç maskesi kişinin saçlarının iyileşmesi yolunda atılan önemli bir adımdır. İlgili yerlerden alınan yardım sayesinde de bu işlem yaptırılabilir.

Saç Bakım Maskesi Nasıl Kullanılır?

Saç bakım maskesi ilgili yerler de uygulandığı gibi evlerde de kişi kendi başına bu işlemi yapabilir. Saç bakım maskesi nasıl kullanılır sorusuna gelindiğinde de şu bilgileri vermek mümkündür.

·         Saç maskesi uygulanacağı zaman öncelikle cilt tipi ve saç tipi bilinmelidir.

·          Saç maskesi temiz saçlara ıslakken uygulanır.

·         Bekleme süresi 30 veya 40 dakika civarıdır. Ama kimi zaman gece uygulanan ve sabaha kadar bırakılabilen maskelere de rastlanabilmektedir.

·         Saç maskeleri saçın en çok yıpranan yeri olan uçlarına ağırlık verilerek yapılmalıdır. Ayrıca saç köklerini beslemek isteyen kişiler de buralara ağırlık verebilirler.

·          Saçta yeterli süre de bekletildikten sonra suyla durulanmalıdırlar.

Saç Uzatma Maskeleri

Birçok kadın saç uzatma maskeleri kullanarak saçlarını uzatmayı arzu ederler. Bu maskeler ilgili yerlerden alınabileceği gibi kişi evde kendisi de yapabilir. Saç uzatma maskeleri saçların hızlı uzamasından çok sağlıklı uzaması konusunda yardımcı olurlar. Ayrıca hacimli ve parlak görünmesini sağlarlar. Araştırılırsa çeşitli maske türüne ulaşabilmek mümkündür. Ama tabi ki satın alınacak marka bilinen bir marka olmalıdır. Ya da evde hazırlanacaksa kullanılan ürünler kaliteli olmalıdırlar.

1 2 >

Sıralama Seçiniz

1 2 >