Olaplex Salon Kit

0,00
Marka : OLAPLEX
İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : 2.250,00 ₺(KDV Dahil)
İndirimli : 1.750,00 ₺(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}

ADET

Artır Azalt
Tavsiye Et

  

Olaplex Salon Kit 

Olaplex markasının 1 ve 2 numaralı ürünlerinin kit setidir. 2 farklı üründen oluşan ve termal onarım öncesi ve sonrası kullanılabilir özellikte bakım kitidir.

OLAPLEX Salon İntro Kit No.1 & No.2 525ml

, Keratin öncesi kullanıma uygun olduğu gibi, zarar görmüş, hasarlı ve yıpranmış saçların onarımında da kullanıma uygundur.

 

1 Numaralı ürün: Bond Multiplier (Bağ çoğaltıcı)

Olaplex marka 1 numaralı Bond Multiplier (Bağ çoğaltıcı) ürün, saç rengi açma işlemlerinde saçların güvence altına alınmasını, yıpranmış saçların renk değişikliğinin sağlıklı biçimde yapılmasını sağlayan etkili üründür. Güzellik merkezinde en yüksek seviyede bakım hizmeti kullanılabilir özellikte karışım formüldür.

 

Folyo ile röfle: Kullanılan renk açıcıların özelliklerine göre (1+1 veya 1+1,5) uygun açıcı ve aktivatör karışımı hazırlanır. Açıcı ve aktivatör karşımın homojen kıvamda olduğundan emin olunduğu zaman Olaplex 1 numaralı Bond Multiplier (Bağ çoğaltıcı) ürün, 15 gr toz kullanılmışsa 3,75 ml, 30 gr toz kullanılmışsa 7,5 ml olmak kaydıyla açıcı karışıma dâhil edilir ve akabinde iyice karıştırılmalıdır. Olaplex açıcısının açma süresi artırılabilir, açıcı gücü düşürülebilir. Bunun sağlana bilmesi için kullanılan aktivatörün bir derece yüksel olması yeterlidir.

 

Not: Olaplex ile hazırlanan karışım içerisinde yalnızca kullanılan açıcı toz miktarı dikkate alınarak ilave yapılmalıdır.

 

Uyarı: Hazırlanan karışımlarda 30 gramdan fazla açıcı toz kullanılmamalıdır. Şayet daha fazla karışıma gereksinim duyulmuşsa farklı bir temiz kaba yeni bir karışım daha hazırlanmalıdır.

 

Netice:

 

10 Vol. oksidan sunucu için 20 vol

 

20 Vol. oksidan sonucu için 30 vol

 

30 Vol. oksidan sonucu için ise 40 vol oksidan kullanılmalıdır.

 

Aşırı hasar görmüş ve yıpranmış saçlarda açıcı gücünün artırılması ve açma süresinin kısaltılması için vigo ile paketlere ek ısı verilebilir. Bu işlem esnasında saçların sıkça kontrol edilmesi kesinlikle ihmal edilmemelidir.

 

Krem Açıcılar: Toz haldeki açıcılarda olduğu gibi krem açıcılarla da gönül rahatlığıyla kullanılabilir özellikte formüle sahiptir. Krem açıcısıyla aktivatörün özelliklerine uygun biçimde (1+1 veya 1+1,5) karıştırılır. Her 45 gramlık açıcı krem için 7,5 ml kullanılmalıdır.

 

Not: 45 gramın altında hazırlanan miktar ne olursa olsun 3,75 ml Olaplex kullanılmalıdır. Krem açıcılarla dip-kök açma işlemlerinde kullanılabilir.

 

Uyarı: Açıcıların kâse içerisindeki bekleme süresi uzun olduğu zaman etkisini kaybeder ve açma gücü hususunda oldukça zayıf hal alır. Saçlarda renk neticelerinin eşit oranda olması için tek sefere 45 gramdan fazla krem açıcı kullanılarak ürün hazırlanmamalıdır. İlaveten daha fazla krem açıcıya gereksinim duyulursa temiz bir kaba tekrardan açıcı karışım hazırlanmalıdır. Krem açıcıların saç derisinde hassaslaşmaya neden olacağından 20 vol'den daha yüksek aktivatör kesinlikle kullanılmalıdır.

 

2 Numaralı ürün: Bond Perfector (Bağ Kusursuzlaştırıcı)

Bir nötralizatör veya aktivatör değildir. 1 numaralı Bond Multiplier ile aynı özellikte maddeler içermektedir. Bond Multiplier ürününe nazaran kullanımı kolay kremsi bir formüle sahiptir. Bond Perfector, sağlıklı bağlanmamış haldeki bağ dokularının yeniden bağlanmasını sağlar ve bağlanan bağ dokularının ise birbirlerine çok daha iyi biçimde tutunmasına katkı sağlar. Olaplex 2 numaralı Bond Perfector saçlara uygulandıktan sonra saçlara boya veya açıcı kullanılır.

 

Not: Parlaklık sunan doğrudan pigment veya boya işlemi yapılmak isteniliyorsa uygulama yapılır. Uygulama işlemi tamamlandıktan sonra ürünler saçlardan dikkatlice durulanarak arındırılır. Havluyla saçlar hırpalanmadan kurulanır.

 

Uyarı: Saçlar durulanarak tüm saçtan açıcı ve boya arındırılmalı ve akabinde kesinlikle ŞAMPUAN kullanılmamalıdır.

 

Etkisi: Saçlara etkin açıcılık sağlar. Boyamanın verimliliğini artırır. Kopma ve kırılmaları önler. Saçlara hiçbir zararı söz konusu değildi. OLAPLEX Salon İntro Kit No.1 & No.2 525ml  saçları güçlendirip onarır. Saç boyası renginin ömrünü ve etkisini uzatır.

 

Uygulandığı Bölge: Saçların kökten uca tüm kısımlarına, saç yüzeyine ve saç zeminine uygulanır.

 

Kullanım Şekli: 1 Numaralı Olaplex Bond Multiplier: Özgün niteliklerine uygun olarak açıcı karışıma ilave edilerek uygulanır.

 

2 Numaralı Olaplex Bond Perfector, kendi özelliklerine has nitelikte uygulanır. Saçlara uygulanıp bir defa saçlar taranarak ürünün tüm saça yedirilmesi sağlanır. Sonra en az 10 dakika saçlarda bekletilir. Yıpranmış ve hasarı fazla olan saçlarda 10 dakikadan daha fazla süre bekletilebilir. Bekleme süresinde saçların kesilmesinde bir mahsur yoktur. Bekleme işlemi tamamlandıktan sonra ürün iyice tüm saçlardan arındırılır ve akabinde asidik değerde bir şampuan ve saç kremi kullanılabilir. Ancak ilk etapta şampuanlanmaması önerilir.

 

Kullanım Miktarı ve Zamanı: 1 Numaralı Olaplex Bond Multiplier,açıcı özelliğine göre (1+1 veya 1+1,5) açıcı ve aktivatör karışımı kullanılır. 15 gram toz kullanıldığında 3,75 ml, 30 gram toz kullanıldığında 7,5 ml ürün kullanılır.

 

2 Numaralı Olaplex Bond Perfector,saç yoğunluğuna, boy ve hasar durumuna göre uygun bir miktar tercih edilmelidir.

 

Not: "Davines Essential Haircare Nounou Shampoo ve Nounou Pak 3,5 Ph asidik değeri ile kullanıma uygun olarak üretilmişlerdir."

 

Farklı Kullanım Yöntemleri: Profesyonel Hizmet: Aşırı zarar görmüş saçlar için 15 ml (1/2oz) miktarında Olaplex 1 Numaralı Bond Multiplier, 90 ml (3oz) suyla sprey sıkma özelliği olmayan uygun bir şişe içerisinde karıştırılır. Saç köklerinden uçlarına doğru uygulanır ve tüm saça taranarak yedirilir. En az 5 dakika olmak kaydıyla saçlarda bekletilir. Durulama öncesi ise Olaplex 2 Numaralı Bond Perfector saçlara uygulanır. Bu üründe saçlarda en az 10 dakika kadar bekletilir. Mümkünse daha fazla bekletilmelidir. Sonra saçlar bol suyla durulanır. Asidik değerde şampuan ve krem tercih edilerek saçlara akabinde uygulanır.

 

Mükemmel neticeler için Olaplex sistemi, Keratin uygulamalarıyla beraber kullanılabilir. Keratin bakımları saçların kütikül tabasını onarıp güçlendirdiği için Olaplex ile de saçların bağları onarılmış ve tutucu hale gelmiş olur. Saçlar ne kadar yıpranmış olursa olsun saçlara derinlemesine bakım sunarak saçlara kaybettiği güzelliği ve sağlığı yeniden kazandırır.

 

Keratin Bakımıyla Nasıl Kullanılır?

Olaplex işlemi Keratin bakımı öncesinde yapılır. 15 ml Olaplex 1 Numaralı Bond Multiplier ile 85 ml temiz su sprey özelliği olmayan bir şişede özenle çalkalanır ve homojen hal alması sağlanır. Kuru saça ürün uygulanır ve en az 5 dakika bekletilir. Akabinde ise durulamadan Olaplex 2 Numaralı Bond Perfector saçlara uygulanıp taranarak tüm saça yedirilir. 10 - 20 dakika bekletilir ve sonra bol suyla durulama yapılır. Kullanılan Keratin bakım serisinin şampuanıyla saçlar yeniden yıkanıp bol suyla iyice tekrardan durulanır. İşlem sonrasında Keratin bakım uygulaması yapılır.

 

ÖNEMLİ UYARI: "Göz ve ağız kısımlarından uzak tutulmalıdır. Sadece saçlarda kullanıma uygundur."