Kişisel Bakım Ürünleri Neden Gereklidir?

Kişisel bakım ürünleri, her gün birçok nedenle yıpranan cildimiz, saçlarımız için gerekli olmaktadır. Özellikle kirli hava, kullanılan çeşitli kimyasallar, beslenme bozuklulukları gibi birçok farklı neden özellikle cildimizin normal sürecinden çok daha çabuk yıprandığını göstermektedir. Yaşlanmanın çok daha erken başlaması da bu bakım ürünleri ile karşı bir mücadele gösterilmesini sağlamaktadır. Her gün yapılan makyajlar, ojeler ile tırnakların zayıflaması, stres gibi psikolojik etkenler ile çabuk yıpranmalar, saçın boyanması ya da şekillendirilmesi ile oluşan yıpranmalar için kişisel bakım ürünlerinin kullanılmasına neden olmaktadır.

Kişisel Bakım Ürünleri Nelerdir?

Kişisel bakım ürünleri nelerdir sorusu çok geniş bir cevap içermektedir. Çünkü kişisel bakım çok geniş bir alana sahiptir. Başta cilt bakım ürünleri, saç bakım ürünleri olmak üzere birçok ürün bulunmaktadır. Dişlerimiz için kullandığımız macunlar, tırnak bakımı için kullanılan ürünler, cildimizi yaşlanmaya karşı koruyan ve onaran kremler ve kürler; saçlarımız için kullandığımız şampuan, krem ya da maskeler ve daha birçok ürün kişisel bakım ürünleri içersinde yer almaktadır.

En İyi Kişisel Bakım Ürünleri Markaları

Kişisel bakım ürünleri markaları için birçok iyi marka önerilebilir. Farklı alanlarda farklı marka isimleri ön plana çıkabilmektedir. Kişisel bakımda yüz ve el bakım kremleri ve temizleme jelleri için Netrogeune, Diadermine markaları ön plana çıkmaktadır. Makyaj temizleme, yüz kremleri gibi ürünlerde tercih edilebilirler. Bunun yanında güneş kremleri, losyonlar ve benzeri ürünler için Sebamed öne çıkan markalardandır. Kişisel bakımda yüz temizleme için Clean&Clear en çok tercih edilenler arasında olmaktadır.

Kişisel Bakım Malzemeleri Nelerdir?

Kişisel bakım hem erkekler hem de kadınlar için çok önemli bir yer tutmaktadır. Peki, kişisel bakım malzemeleri nelerdir? Kişisel bakım malzemelerinde en başta yüz ve el kremleri parfümler, yüz ve makyaj temizleme ürünleri, deodorantlar, roll-on, ayak bakımı ürünleri gelmektedir. Kişisel bakım için kullanılan bu ürünlerde farklı markalar, farklı aromalar seçilerek hem bakım ve onarım yapabilir hem de hoşunuza giden kokularla bakımınızı yapabilirsiz. Bunun için ürünlerdeki farklı hoş koku, koku seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Kuru ve çatlamış eller için anında rahatlama tek bir damlası yeterli.

₺13,75KDV Dahil

 

Bez bölgesinin hassas temizliği için idealdir. Yumuşak bir cilt için hassas koruma.

₺36,50KDV Dahil

Hassas bebek cildi için güneşin zararlı ışınlarına karşı 3'lü koruma %98 UVA koruması sağlar.

 

₺58,00KDV Dahil

Hassas bebek cildi için güneşin zararlı ışınlarına karşı 3'lü koruma %98 UVA koruması sağlar.

₺50,00KDV Dahil

Cildi kuruluğa karşı korur, pantenol ile tahrişi yatıştırır.

₺41,50KDV Dahil

Güneşin zararlı ışınlarına karşı 3'lü koruma %98 UVA koruması sağlar.

₺92,50KDV Dahil

Güneş altında kalmış cildi yatıştırır, rahatlatır ve ferahlatır.

₺53,00KDV Dahil

Cildi tahriş etmeden gözenekleri derinliğine temizler, cildi korumaya yardımcı olur.

₺46,00KDV Dahil

Cildi tahriş etmeden gözenekleri derinlemesine temizler ve cildi kurumaya kaşı korur.

₺69,50KDV Dahil
Cildi tahriş etmeden gözenekleri derinlemesine temizler ve cildi kurumaya kaşı korur.
₺105,00KDV Dahil

 Cildi nemlendirir, yumuşatır ve tahrişlere karşı korur

₺41,50KDV Dahil

Hassas bebek cildi için güneşin zararlı ışınlarına karşı 3'lü koruma

₺79,90KDV Dahil